AT1206CRD07620RL
Mfr.Part #
AT1206CRD07620RL
Description
RES SMD 620 OHM 0.25% 1/4W 1206
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Resistance :
620Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
AT1206CRD07620RL
YAGEO AT1206CRD07620RL
AT Series, Thin Film, 620Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.25%, -55°C~155°C