AT1206CRD0753K6L
Mfr.Part #
AT1206CRD0753K6L
Description
RES SMD 53.6KOHM 0.25% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
53.6kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Datasheets
AT1206CRD0753K6L
YAGEO AT1206CRD0753K6L
AT Series, Thin Film, 53.6kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.25%, -55°C~155°C