AT1206CRD0711R3L
Mfr.Part #
AT1206CRD0711R3L
Description
RES SMD 11.3 OHM 0.25% 1/4W 1206
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
11.3Ohm
Tolerance :
±0.25%
Factory Lead Time :
24 Weeks
Datasheets
AT1206CRD0711R3L
YAGEO AT1206CRD0711R3L
AT Series, Thin Film, 11.3Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.25%, -55°C~155°C