AT1206BRE07150KL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AT1206BRE07150KL
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 150K OHM 0.1% 1/4W 1206
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Composition :
Thin Film
Max Power Dissipation :
250mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height :
660.4μm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
150kOhm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Series :
AT
Tolerance :
±0.1%
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
AT1206BRE07150KL
YAGEO AT1206BRE07150KL
AT Series, Thin Film, 150kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C