AT1206BRD0782K5L
Mfr.Part #
AT1206BRD0782K5L
Description
RES SMD 82.5K OHM 0.1% 1/4W 1206
Resistance :
82.5kOhm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Datasheets
AT1206BRD0782K5L
YAGEO AT1206BRD0782K5L
AT Series, Thin Film, 82.5kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C