AT1206BRD07825KL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AT1206BRD07825KL
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 825K OHM 0.1% 1/4W 1206
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Series :
AT
Number of Terminations :
2
Resistance :
825kOhm
Height :
660.4μm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Composition :
Thin Film
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
24 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
Datasheets
AT1206BRD07825KL
YAGEO AT1206BRD07825KL
AT Series, Thin Film, 825kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C