AT1206BRD071K1L
Mfr.Part #
AT1206BRD071K1L
Description
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/4W 1206
Factory Lead Time :
24 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
1.1kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
AT1206BRD071K1L
YAGEO AT1206BRD071K1L
AT Series, Thin Film, 1.1kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C