AT0805DRE0786R6L
Mfr.Part #
AT0805DRE0786R6L
Description
RES SMD 86.6 OHM 0.5% 1/8W 0805
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
86.6Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
125mW
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
AT0805DRE0786R6L
YAGEO AT0805DRE0786R6L
AT Series, Thin Film, 86.6Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C