AT0805DRE0757R6L
Mfr.Part #
AT0805DRE0757R6L
Description
RES SMD 57.6 OHM 0.5% 1/8W 0805
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
57.6Ohm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Max Power Dissipation :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
AT0805DRE0757R6L
YAGEO AT0805DRE0757R6L
AT Series, Thin Film, 57.6Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C