AT0805DRE074K53L
Mfr.Part #
AT0805DRE074K53L
Description
RES SMD 4.53K OHM 0.5% 1/8W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Max Power Dissipation :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
4.53kOhm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
AT0805DRE074K53L
YAGEO AT0805DRE074K53L
AT Series, Thin Film, 4.53kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C