AT0805DRE07412RL
Mfr.Part #
AT0805DRE07412RL
Description
RES SMD 412 OHM 0.5% 1/8W 0805
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
412Ohm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Max Power Dissipation :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
AT0805DRE07412RL
YAGEO AT0805DRE07412RL
AT Series, Thin Film, 412Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C