AT0805DRE073K83L
Mfr.Part #
AT0805DRE073K83L
Description
RES SMD 3.83K OHM 0.5% 1/8W 0805
Max Power Dissipation :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
3.83kOhm
Datasheets
AT0805DRE073K83L
YAGEO AT0805DRE073K83L
AT Series, Thin Film, 3.83kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C