AT0805DRE073K57L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AT0805DRE073K57L
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 3.57K OHM 0.5% 1/8W 0805
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±0.5%
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
3.57kOhm
Height :
609.6μm
Number of Terminations :
2
Published :
Composition :
Thin Film
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
125mW
Series :
AT
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Datasheets
AT0805DRE073K57L
YAGEO AT0805DRE073K57L
AT Series, Thin Film, 3.57kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C