AT0805DRE07374RL
Mfr.Part #
AT0805DRE07374RL
Description
RES SMD 374 OHM 0.5% 1/8W 0805
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
374Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
125mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
AT0805DRE07374RL
YAGEO AT0805DRE07374RL
AT Series, Thin Film, 374Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C