AT0805DRE07330KL
Mfr.Part #
AT0805DRE07330KL
Description
RES SMD 330K OHM 0.5% 1/8W 0805
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
330kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
125mW
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
AT0805DRE07330KL
YAGEO AT0805DRE07330KL
AT Series, Thin Film, 330kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C