AT0805DRE0724RL
Mfr.Part #
AT0805DRE0724RL
Description
RES SMD 24 OHM 0.5% 1/8W 0805
Max Power Dissipation :
125mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
24Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
AT0805DRE0724RL
YAGEO AT0805DRE0724RL
AT Series, Thin Film, 24Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C