AT0805DRE07210RL
Mfr.Part #
AT0805DRE07210RL
Description
RES SMD 210 OHM 0.5% 1/8W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
125mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
210Ohm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Datasheets
AT0805DRE07210RL
YAGEO AT0805DRE07210RL
AT Series, Thin Film, 210Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C