AT0805DRD0793R1L
Mfr.Part #
AT0805DRD0793R1L
Description
RES SMD 93.1 OHM 0.5% 1/8W 0805
Max Power Dissipation :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
93.1Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
AT0805DRD0793R1L
YAGEO AT0805DRD0793R1L
AT Series, Thin Film, 93.1Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C