AT0805DRD07562KL
Mfr.Part #
AT0805DRD07562KL
Description
RES SMD 562K OHM 0.5% 1/8W 0805
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
562kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Max Power Dissipation :
125mW
Datasheets
AT0805DRD07562KL
YAGEO AT0805DRD07562KL
AT Series, Thin Film, 562kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C