AT0805DRD0717K8L
Mfr.Part #
AT0805DRD0717K8L
Description
RES SMD 17.8K OHM 0.5% 1/8W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Resistance :
17.8kOhm
Max Power Dissipation :
125mW
Published :
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
AT0805DRD0717K8L
YAGEO AT0805DRD0717K8L
AT Series, Thin Film, 17.8kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C