AT0805CRD075K1L
Mfr.Part #
AT0805CRD075K1L
Description
RES SMD 5.1K OHM 0.25% 1/8W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Max Power Dissipation :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
5.1kohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
AT0805CRD075K1L
YAGEO AT0805CRD075K1L
AT Series, Thin Film, 5.1kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.25%, -55°C~155°C