AT0805CRD0754K9L
Mfr.Part #
AT0805CRD0754K9L
Description
RES SMD 54.9KOHM 0.25% 1/8W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Tolerance :
±0.25%
Max Power Dissipation :
125mW
Resistance :
54.9kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Published :
Datasheets
AT0805CRD0754K9L
YAGEO AT0805CRD0754K9L
AT Series, Thin Film, 54.9kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.25%, -55°C~155°C