AT0805CRD0737R4L
Mfr.Part #
AT0805CRD0737R4L
Description
RES SMD 37.4 OHM 0.25% 1/8W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
37.4Ohm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
24 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
AT0805CRD0737R4L
YAGEO AT0805CRD0737R4L
AT Series, Thin Film, 37.4Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.25%, -55°C~155°C