AT0805CRD07365KL
Mfr.Part #
AT0805CRD07365KL
Description
RES SMD 365K OHM 0.25% 1/8W 0805
Resistance :
365kOhm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Published :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Max Power Dissipation :
125mW
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Datasheets
AT0805CRD07365KL
YAGEO AT0805CRD07365KL
AT Series, Thin Film, 365kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.25%, -55°C~155°C