AT0805CRD07102KL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AT0805CRD07102KL
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 102K OHM 0.25% 1/8W 0805
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Pbfree Code :
yes
Series :
AT
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
24 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Composition :
Thin Film
Height :
609.6μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Resistance :
102kOhm
Max Power Dissipation :
125mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
AT0805CRD07102KL
YAGEO AT0805CRD07102KL
AT Series, Thin Film, 102kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.25%, -55°C~155°C