AT0805BRD0726R1L
Mfr.Part #
AT0805BRD0726R1L
Description
RES SMD 26.1 OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance :
26.1Ohm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
125mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
24 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
AT0805BRD0726R1L
YAGEO AT0805BRD0726R1L
AT Series, Thin Film, 26.1Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C