AT0805BRD0715R8L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AT0805BRD0715R8L
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 15.8 OHM 0.1% 1/8W 0805
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Factory Lead Time :
24 Weeks
Number of Terminations :
2
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Resistance :
15.8Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Published :
Height :
609.6μm
Composition :
Thin Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
125mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.1%
Series :
AT
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
AT0805BRD0715R8L
YAGEO AT0805BRD0715R8L
AT Series, Thin Film, 15.8Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C