AT0603DRE0726K1L
Mfr.Part #
AT0603DRE0726K1L
Description
RES SMD 26.1KOHM 0.5% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
75V
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
26.1kOhm
Max Power Dissipation :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
AT0603DRE0726K1L
YAGEO AT0603DRE0726K1L
AT Series, Thin Film, 26.1kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C