AT0603DRE0722R6L
Mfr.Part #
AT0603DRE0722R6L
Description
RES SMD 22.6 OHM 0.5% 1/10W 0603
Voltage - Rated :
75V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
100mW
Resistance :
22.6Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.5%
Max Power Dissipation :
100mW
Factory Lead Time :
16 Weeks
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
AT0603DRE0722R6L
YAGEO AT0603DRE0722R6L
AT Series, Thin Film, 22.6Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C