AT0603DRE071K96L
Mfr.Part #
AT0603DRE071K96L
Description
RES SMD 1.96KOHM 0.5% 1/10W 0603
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
1.96kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
100mW
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
AT0603DRE071K96L
YAGEO AT0603DRE071K96L
AT Series, Thin Film, 1.96kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C