AT0603DRE071K87L
Mfr.Part #
AT0603DRE071K87L
Description
RES SMD 1.87KOHM 0.5% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
1.87kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
100mW
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated :
75V
Datasheets
AT0603DRE071K87L
YAGEO AT0603DRE071K87L
AT Series, Thin Film, 1.87kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C