AT0603DRE071K74L
Mfr.Part #
AT0603DRE071K74L
Description
RES SMD 1.74KOHM 0.5% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated :
75V
Resistance :
1.74kOhm
Datasheets
AT0603DRE071K74L
YAGEO AT0603DRE071K74L
AT Series, Thin Film, 1.74kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C