AT0603DRE0710R7L
Mfr.Part #
AT0603DRE0710R7L
Description
RES SMD 10.7 OHM 0.5% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Max Power Dissipation :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated :
75V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
10.7Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
AT0603DRE0710R7L
YAGEO AT0603DRE0710R7L
AT Series, Thin Film, 10.7Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C