AT0603CRD0795K3L
Mfr.Part #
AT0603CRD0795K3L
Description
RES SMD 95.3K OHM 1/10W 0603
Tolerance :
±0.25%
Voltage - Rated :
75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Factory Lead Time :
24 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
95.3kOhm
Published :
Max Power Dissipation :
100mW
Datasheets
AT0603CRD0795K3L
YAGEO AT0603CRD0795K3L
AT Series, Thin Film, 95.3kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C