AT0603CRD0780R6L
Mfr.Part #
AT0603CRD0780R6L
Description
RES SMD 80.6OHM 0.25% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
75V
Max Power Dissipation :
100mW
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Tolerance :
±0.25%
Factory Lead Time :
24 Weeks
Resistance :
80.6Ohm
Datasheets
AT0603CRD0780R6L
YAGEO AT0603CRD0780R6L
AT Series, Thin Film, 80.6Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C