AT0603CRD0751KL
Mfr.Part #
AT0603CRD0751KL
Description
RES SMD 51K OHM 0.25% 1/10W 0603
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power Rating :
100mW
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
51kOhm
Tolerance :
±0.25%
Voltage - Rated :
75V
Datasheets
AT0603CRD0751KL
YAGEO AT0603CRD0751KL
AT Series, Thin Film, 51kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C