AT0603CRD07383RL
Mfr.Part #
AT0603CRD07383RL
Description
RES SMD 383 OHM 0.25% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.25%
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
383Ohm
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated :
75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
24 Weeks
Max Power Dissipation :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
AT0603CRD07383RL
YAGEO AT0603CRD07383RL
AT Series, Thin Film, 383Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C