AT0603CRD0733R2L
Mfr.Part #
AT0603CRD0733R2L
Description
RES SMD 33.2OHM 0.25% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated :
75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
100mW
Resistance :
33.2Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
AT0603CRD0733R2L
YAGEO AT0603CRD0733R2L
AT Series, Thin Film, 33.2Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C