AT0603CRD0726R1L
Mfr.Part #
AT0603CRD0726R1L
Description
RES SMD 26.1OHM 0.25% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
75V
Max Power Dissipation :
100mW
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.25%
Factory Lead Time :
24 Weeks
Resistance :
26.1Ohm
Datasheets
AT0603CRD0726R1L
YAGEO AT0603CRD0726R1L
AT Series, Thin Film, 26.1Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C