AT0603CRD0722R6L
Mfr.Part #
AT0603CRD0722R6L
Description
RES SMD 22.6OHM 0.25% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
22.6Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.25%
Max Power Dissipation :
100mW
Voltage - Rated :
75V
Factory Lead Time :
24 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
AT0603CRD0722R6L
YAGEO AT0603CRD0722R6L
AT Series, Thin Film, 22.6Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C