AT0603CRD0720K5L
Mfr.Part #
AT0603CRD0720K5L
Description
RES SMD 20.5K OHM 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
100mW
Published :
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Power Dissipation :
100mW
Resistance :
20.5kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
AT0603CRD0720K5L
YAGEO AT0603CRD0720K5L
AT Series, Thin Film, 20.5kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C