AT0603CRD0717R4L
Mfr.Part #
AT0603CRD0717R4L
Description
RES SMD 17.4OHM 0.25% 1/10W 0603
Voltage - Rated :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.25%
Max Power Dissipation :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
17.4Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
AT0603CRD0717R4L
YAGEO AT0603CRD0717R4L
AT Series, Thin Film, 17.4Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C