AT0603CRD0712R7L
Mfr.Part #
AT0603CRD0712R7L
Description
RES SMD 12.7OHM 0.25% 1/10W 0603
Resistance :
12.7Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
75V
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
AT0603CRD0712R7L
YAGEO AT0603CRD0712R7L
AT Series, Thin Film, 12.7Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C