AT0603BRD0793R1L
Mfr.Part #
AT0603BRD0793R1L
Description
RES SMD 93.1 OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
93.1Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Max Power Dissipation :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
AT0603BRD0793R1L
YAGEO AT0603BRD0793R1L
AT Series, Thin Film, 93.1Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C