AT0603BRD0776R8L
Mfr.Part #
AT0603BRD0776R8L
Description
RES SMD 76.8 OHM 0.1% 1/10W 0603
Voltage - Rated :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
100mW
Published :
Resistance :
76.8Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Power Dissipation :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
AT0603BRD0776R8L
YAGEO AT0603BRD0776R8L
AT Series, Thin Film, 76.8Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C