AT0603BRD0741R2L
Mfr.Part #
AT0603BRD0741R2L
Description
RES SMD 41.2 OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
41.2Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
75V
Max Power Dissipation :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
100mW
Datasheets
AT0603BRD0741R2L
YAGEO AT0603BRD0741R2L
AT Series, Thin Film, 41.2Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C