AT0603BRD073K24L
Mfr.Part #
AT0603BRD073K24L
Description
RES SMD 3.24KOHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated :
75V
Power Rating :
100mW
Resistance :
3.24kOhm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
AT0603BRD073K24L
YAGEO AT0603BRD073K24L
AT Series, Thin Film, 3.24kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C