AT0603BRD072K32L
Mfr.Part #
AT0603BRD072K32L
Description
RES SMD 2.32KOHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Published :
Max Power Dissipation :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
75V
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.32kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
AT0603BRD072K32L
YAGEO AT0603BRD072K32L
AT Series, Thin Film, 2.32kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C