AT0603BRD0720R5L
Mfr.Part #
AT0603BRD0720R5L
Description
RES SMD 20.5 OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
75V
Factory Lead Time :
24 Weeks
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
20.5Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
100mW
Datasheets
AT0603BRD0720R5L
YAGEO AT0603BRD0720R5L
AT Series, Thin Film, 20.5Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C