AT0603BRD0715K8L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AT0603BRD0715K8L
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 15.8KOHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
75V
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
15.8kOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Max Power Dissipation :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Published :
Series :
AT
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
550μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Thin Film
Factory Lead Time :
24 Weeks
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
AT0603BRD0715K8L
YAGEO AT0603BRD0715K8L
AT Series, Thin Film, 15.8kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C